الف) قوانین گروه تلگرامی (مخصوص اعضا فعال):

 1- ارسال مطالب صرفا مربوط به موضوع گروه (دوچرخه و محیط زیست)
 2- خودداری از چت هاى مونولوگ، غیر فنى و نامربوط به موضوع گروه.
 3- خودداری از ارسال تصاویر متوالی در گروه. صرفا به ارسال یک عکس از فعالیت ورزشی یا فرهنگی انفرادی بسنده کنید. برای فرستادن متناوب عکس و فیلم، کانال مخصوص آن در نظر گرفته شده است که می توانید به آن ملحق شوید.📽
 4- خودداری از ارسال مطالب بدون ذکر منبع معتبر و یا قابل پیگیری 
 5- عدم تایپ فینگلیش (فارسی با حروف لاتین)
 6- خودداری از فرستادن استیکر بزرگ

 7- ورود به پی وی اعضا بدون رضایت ایشان ممنوع است. چنانچه شکایتی به کمیته حل اختلاف واصل شود و موضوعیت و حقانیت مزاحمت اثبات گردد، از ادامه حضور فرد خاطی در گروه بی بهره خواهیم گشت.

8- شماره تلگرامی ما برای ارسال انتقادات یا پیشنهادات: 09397301303 (همه اعضای هیات مدیره پیامهای تلگرامی این شماره را ملاحظه می کنند)
 9-صبح خیزترین فرد گروه مجاز به ارسال پیام صبح بخیر است. پیامهای بعدی حذف خواهند شد.

مابقی قوانین در ادامه مطلب

ب) قوانین رکابزنی موسسه رکابزنان سبز تبریز:

1-حفظ شئونات اخلاقی و عرفی جامعه (پوشیدن شلوارک برای آقایان محدودیت دارد، خانمها از مانتو گشاد و دراز استفاده کنند) و اجتناب از شوخی های نابجا
2-استفاده از کلاه ایمنی، دستکش، چراغ هشدار دهنده عقب و جلو، عینک و داشتن کارت بیمه ورزشی الزامی است.
3-عدم استفاده از هندزفری برای هر دو گوش (بعلت حواس پرتی و یا نشندین دستورات عوامل اجرایی)
4-همکاری و احترام به هیات محترم مدیره و عوامل اجرایی برای ایجاد نظم، تبعیت از هماهنگ کننده، افراد جلو دار، وسط دار و عقب دار گروه. (سعی کنید دور پایتان را با جلودار تنظیم کنید، اینکار هم به یادگیری ریتم رکابزنی با هر فرد دیگه ای کمک میکنه و هم ضربان قبلتان را ثابت نگه می دارد و بهترین تمرین هوازی محسوب می شود.)
5-وقت برای صحبت با همرکابتان زیاد است، هنگام اجرای برنامه ها با صحبت خطوط رکابزنی رو بهم نزنید و بطور منظم به مسیرتان ادامه دهید.
6- بدون اطلاع هماهنگ کننده محترم، از آوردن مهمان به برنامه ها خودداری کنید. (شرکت در برنامه های برون شهری صرفا برای اعضای فعال مجاز است)
7-پیش نیاز حضور در برنامه های برون شهری، شرکت در حداقل 3 برنامه درون شهری و تایید هماهنگ کننده محترم آن برنامه است.
8-تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی در مورد دوچرخه سواران نیز صدق میکند، در توجه و رعایت این قوانین کوشا باشیم. (توقف پشت چراغ قرمز، رعایت حق تقدم، عدم انحراف به چپ، حرکت در یک خط و ...)
9- در خلال برنامه ها از انجام هرگونه حرکات نمایشی و سرعتی پرهیز کنید. به خصوص در برنامه درون شهری هدف حرکت سمبلیک، با آرامش و متین است.
10- از جواب پس دادن و یا پرخاشگری به متلکها یا حرفهای نامناسب احتمالی رهگذرین، اتومبیلها و یا موتورسیکلتها اکیدا خودداری کرده و مورد پیش آمده را به هماهنگ کننده برنامه اطلاع دهید.
11- تصمیم گیرنده نهایی و سخنگوی هر اکیپ رکابزنی، هماهنگ کننده همان برنامه است، بنابراین پاسخگویی به عوامل انتظامی و یا سایر موارد صرفا بعهده این عزیزان است. چه بسا دخالت دلسوزانه سایرین به ضرر کل گروه تمام شود.

12-تعیین جلودار، وسط دار و عقب دار و سایر عوامل اجرایی برنامه ها بعهده هماهنگ کننده محترم همان برنامه است و برای اجرای منظم برنامه ها، همه باید مقید به پیروی از عوامل اجرایی باشیم.

13-صحیح دوچرخه برانیم، به قوانین توجه کنیم، لبخند بزنیم و فرهنگ دوچرخه سواری را بین مردم ترویج دهیم.

 نکات ضروری :
-امید است همه در چارچوب اهداف فوق، جمعی مترقی و نمونه را تشکیل دهیم.
-در صورت تخطی از قوانین، اقدامات لازم مانند تذکر شفاهی یا کتبی، اخراج موقت یا دائم پس از رسیدگی و رای کمیته انضباطی انجام میشود.

 -اگر از خانمها کاری شخصی داشتند می توانند با خانم محمودپور یا خانم دکتر عباسعلیزاده در میان بگذارند.

ثبت نام رکاب زنان سبز

با تشکر 
روابط عمومی رکا بزنان سبز تبریز