الف) قوانین گروه تلگرامی (مخصوص اعضا فعال):

 1- ارسال مطالب صرفا مربوط به موضوع گروه (دوچرخه و محیط زیست)
 2- خودداری از چت هاى مونولوگ، غیر فنى و نامربوط به موضوع گروه.
 3- خودداری از ارسال تصاویر متوالی در گروه. صرفا به ارسال یک عکس از فعالیت ورزشی یا فرهنگی انفرادی بسنده کنید. برای فرستادن متناوب عکس و فیلم، کانال مخصوص آن در نظر گرفته شده است که می توانید به آن ملحق شوید.📽
 4- خودداری از ارسال مطالب بدون ذکر منبع معتبر و یا قابل پیگیری 
 5- عدم تایپ فینگلیش (فارسی با حروف لاتین)
 6- خودداری از فرستادن استیکر بزرگ

 7- ورود به پی وی اعضا بدون رضایت ایشان ممنوع است. چنانچه شکایتی به کمیته حل اختلاف واصل شود و موضوعیت و حقانیت مزاحمت اثبات گردد، از ادامه حضور فرد خاطی در گروه بی بهره خواهیم گشت.

8- شماره تلگرامی ما برای ارسال انتقادات یا پیشنهادات: 09397301303 (همه اعضای هیات مدیره پیامهای تلگرامی این شماره را ملاحظه می کنند)
 

مابقی قوانین در ادامه مطلب

ب) قوانین رکابزنی موسسه رکابزنان سبز تبریز:

1-حفظ شئونات اخلاقی و عرفی جامعه (پوشیدن شلوارک برای آقایان محدودیت دارد، خانمها از مانتو گشاد و دراز استفاده کنند)
2-استفاده از کلاه ایمنی، دستکش، چراغ هشدار دهنده عقب و جلو، عینک و داشتن کارت بیمه ورزشی الزامی است.
3-عدم استفاده از هندزفری برای هر دو گوش (بعلت حواس پرتی و یا نشندین دستورات عوامل اجرایی)
4-همکاری و احترام به هیات محترم مدیره و عوامل اجرایی برای ایجاد نظم، تبعیت از هماهنگ کننده، افراد جلو دار، وسط دار و عقب دار گروه. (سعی کنید دور پایتان را با جلودار تنظیم کنید، اینکار هم به یادگیری ریتم رکابزنی با هر فرد دیگه ای کمک میکنه و هم ضربان قبلتان را ثابت نگه می دارد و بهترین تمرین هوازی محسوب می شود.)
5-وقت برای صحبت با همرکابتان زیاد است، هنگام اجرای برنامه ها با صحبت خطوط رکابزنی رو بهم نزنید و بطور منظم به مسیرتان ادامه دهید.
6- بدون اطلاع هماهنگ کننده محترم، از آوردن مهمان به برنامه ها خودداری کنید. (شرکت در برنامه های برون شهری صرفا برای اعضای فعال مجاز است)
7-پیش نیاز حضور در برنامه های برون شهری، شرکت در حداقل 3 برنامه درون شهری و تایید هماهنگ کننده محترم آن برنامه است.
8-تمامی قوانین راهنمایی و رانندگی در مورد دوچرخه سواران نیز صدق میکند، در توجه و رعایت این قوانین کوشا باشیم. (توقف پشت چراغ قرمز، رعایت حق تقدم، عدم انحراف به چپ، حرکت در یک خط و ...)
9- در خلال برنامه ها از انجام هرگونه حرکات نمایشی و سرعتی پرهیز کنید. به خصوص در برنامه درون شهری هدف حرکت سمبلیک، با آرامش و متین است.
10- از جواب پس دادن و یا پرخاشگری به متلکها یا حرفهای نامناسب احتمالی رهگذرین، اتومبیلها و یا موتورسیکلتها اکیدا خودداری کرده و مورد پیش آمده را به هماهنگ کننده برنامه اطلاع دهید.
11- تصمیم گیرنده نهایی و سخنگوی هر اکیپ رکابزنی، هماهنگ کننده همان برنامه است، بنابراین پاسخگویی به عوامل انتظامی و یا سایر موارد صرفا بعهده این عزیزان است. چه بسا دخالت دلسوزانه سایرین به ضرر کل گروه تمام شود.

12-تعیین جلودار، وسط دار و عقب دار و سایر عوامل اجرایی برنامه ها بعهده هماهنگ کننده محترم همان برنامه است و برای اجرای منظم برنامه ها، همه باید مقید به پیروی از عوامل اجرایی باشیم.

13-صحیح دوچرخه برانیم، به قوانین توجه کنیم، لبخند بزنیم و فرهنگ دوچرخه سواری را بین مردم ترویج دهیم.

 نکات ضروری :
-امید است همه در چارچوب اهداف فوق، جمعی مترقی و نمونه را تشکیل دهیم.
-در صورت تخطی از قوانین، اقدامات لازم مانند تذکر شفاهی یا کتبی، اخراج موقت یا دائم پس از رسیدگی و رای کمیته انضباطی انجام میشود.

 -اگر از خانمها کاری شخصی داشتند می توانند با خانم محمودپور یا خانم دکتر عباسعلیزاده در میان بگذارند.

ثبت نام رکاب زنان سبز

با تشکر 
گروه رکابزنان سبز تبریز