موسسه رکاب زنان سبز تبریز :: موسسه رکاب زنان سبز تبریز

گسترش فرهنگ صحیح دوچرخه سواری، حمایت از محیط زیست و ارتقا سلامت عمومی

۴۷ مطلب توسط «موسسه رکاب زنان سبز تبریز» ثبت شده است

بدون شرح

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

برنامه برون مرزی به مقصد ترکیه

این برنامه صبح روز دوشنبه ۹۸/۶/۱۸غ با یک دستگاه اتوبوس VIP از خیابان گلکار، خیابان وصال به طرف مرز رازی استارت خواهد خورد و از آنجا به طرف مرسین که در جنوب ترکیه و ساحل مدیترانه به راه خواهیم افتاد.
صبح زود سه شنبه ۹۸/۶/۱۹ ماشین را با یک ون ترکیه عوض خواهیم کرد و پس از صرف صبحانه و آماده کردن دوچرخه ها بطرف Tasucu که ۹۳ کیلومتری مرسین هست با پشتیبانی ون رکاب خواهیم زد. ناهار سبک بین راه صرف خواهد شد و شب تو هتل اقامت خواهیم کرد و روز بعد چهارشنبه ۹۸/۶/۲۰ پس از صرف صبحانه به طرف Anamur که ۱۰۳ کیلومتر می باشد حرکت خواهیم کرد باز هم ناهار بین راه یک ناهار سبک که پیشنهاد می کنم ترکیبی از بیسکویت، خرما، میوه خشک و آب میوه باشد صرف شود تا در رکابزنی بعد از ظهر مشکلی پیش نیاد. باز هم شب هتل خواهیم بود هتل ها ی کنار دریا استخر اختصاصی واسه شنا و آب تنی دارند و بعضی ها سونا و جگوزی هم دارند و اتاق ها ۴ نفری و واسه خانواده ها ۲ نفری هم هست. روز بعد پنجشنبه ۹۸/۶/۲۱ بعد از صرف صبحانه در هتل به طرف Alanya به راه خواهیم افتاد و ۱۱۳ کیلومتر رکاب خواهیم زد که در این مسیر ۲۳ کیلومتر مسیر کوهستانی هست و با توجه به اینکه طول روز ۱۰ ساعت هست میتونیم این مسیر را به راحتی طی کنیم و شب در آلانیا در هتل خواهیم بود و شب از سواحل زیبای آلانیا (مدیترانه) هم استفاده کنیم و برای رکاوری بعد از ۳ روز رکابزنی دو شب در آلانیا هستیم و میتونیم یک روز هم از جاهای دیدنی این شهر استفاده کنیم روز بعد شنبه ۹۸/۶/۲۳ پس از صرف صبحانه بطرف Antalya رکاب خواهیم زد که این مسیر کاملا ساحلی هست و ۱۲۳ کیلومتر می باشد و پس از طی این مسیر به آنتالیا خواهیم رسید و شب در هتل خواهد بود لازم به یادآوری است که هتل آنتالیا سوئیت است و امکان پخت وپز کیس می باشد که میتونیم ناهار بعضی از ناهار و شام را به کمک هم چیزی درست کنیم و زیاد به رستوران نرویم. با توجه به جاهای دیدنی و طبیعت بکر منطقه 4 شب آنتالیا اقامت خواهیم کرد و روزها مسیرهای کوتاه داخل جنگل و کنار سواحل و آب تنی در دریای مدیترانه خواهیم داشت.
روز سه شنبه ۹۸/۶/۲۶ پس از صرف صبحانه بااتوبوس های ترک بطرف قونیه حرکت خواهیم کرد و پس زیارت آرامگاه مولانا و صرف ناهار بطرف کاپودکیا حرکت خواهیم کردو پس از دیدن منظره های سنگی این منطقه در کایسری در هتل اقامت خواهیم کرد و شب هم میتونیم از زیبایی این شهر بزرگ و زیبا استفاده کنیم. فردا روز چهارشنبه ۹۸/۶/۲۷ بطرف Erzurum حرکت خواهیم کرد و شب در ارزروم خواهیم بود و پنجشنبه ۹۸/۶/۲۸ در ارزروم برنامه خرید خواهیم داشت ‌بعد بطرف مرز بازرگان حرکت خواهیم کرد و در مرز ایران- ترکیه اتوبوس را عوض خواهیم کرد و تا اواخر شب در تبریز خواهیم بود.
برنامه بعلت کنسل رزرو هتل ها تا هفتم شهریور ثبت نام خواهد داشت و در صورت تکمیل نفرات برنامه اجرا خواهد شد. برای مشاهده نقشه بزرگتر به این آدرس https://app.37northapps.com/TGC مراجعه فرمایید. 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

مسابقات لیگ جوانان کشور

برنامه رکاب زنی سه شنبه ها بدون خودرو 

تماشای مسابقات دوچرخه سواری پیست (لیگ جوانان کشور)

ساعت تجمع ۱۶:۲۰

ساعت حرکت ۱۶:۳۰

محل تجمع: تقاطع ارتش

با همکاری  موسسه رکاب زنان سبز تبریز،موسسه رکاب زنان سبز اندیش ،باشگاه اولدوز،باشگاه سهند

برای شرکت کننده گان به قید قرعه جوایزی اهدا میشود(کلاه ایمنی،لباس دوچرخه سواری)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

رکاب زنان سبز در پیام رسان "بله"

Bale

دوستان و همراهان گرامی

با توجه به مشکل دسترسی تعدادی از عزیزان به تلگرام، تصمیم گرفتیم علاوه بر تلگرام، از پیام رسان "بله" نیز برای انتشار مطالب دوچرخه سواری استفاده کنیم.
تمام مطالبی که به کانال تلگرام ارسال می شود، بطور همزمان توسط ربات در کانال بله موسسه نیز به روزرسانی می شود.

↓ از اینجا می توانید اپلیکیشن بله را دریافت و نصب کنید.

به کانال موسسه رکاب زنان سبز در بله از اینجا ملحق شوید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

امار تصادفات دوچرخه سواری

دوچرخه وسیله ای است که به آسانی میتوان به آن دسترسی داشت واز جهت اینکه فرد استفاده کننده از نیروی بدنی خود استفاده میکند در سلامت جسمی و روانی افراد تاثیر شایانی دارد.از طرف دیگرچون دوچرخه هیچ‌سوختی مصرف نمی کند میتواند سبب کاهش مصرف انرژی وکاهش الودگی هوا ودر نهایت کاهش ترافیک باشد.

با اینکه دوچرخه مزیتهای متعددی دارد به دلیل عدم محافظت بدن دوچرخه سوار وسیله ای نسبتا پرخطر است.طوری که صدمات،جراحات ومرگ دوچرخه سواران در کشورهای مختلف دنیا گزارش شده است.

با اینکه حدود یک سوم تصادفات در سراسر دنیا مربوط به عابرین پیاده و دوچرخه سواران است تنهادر ۶۸ کشور دنیا سیاستهایی در جهت امنیت عابران پیاده و دوچرخه سواران اتخاذ شده.

تصویری که مشاهده می کنید مربوط به تصادف در همایش سه شنبه های بدون خودرو در خیابان راه اهن میباشد.

عدم فرهنگ صحیح رانندگی،نبود مسیر ویژه دوچرخه سواری،رعایت نکردن حق تقدم و از همه مهمتر عدم پذیرش دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه از معضلات کنونی برای دوچرخه سواران شهر وکشورمان است،که نگاهی کارشناسانِ برای کم کردن خطرات احتمالی برای دوچرخه سواران نیاز است.

شما نیز نظرات وپیشنهادات و درخواستهای خودتان را برایمان ارسال کنید  

در اینده به معضلات تصادف،امنیت و ایمنی دوچرخه سواران  بیشتر صحبت خواهیم کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

همایش دوچرخه سواری عمومی

 هیت دوچرخه سواری برگزار میکند.

زمان جمعه  ۲۱ تیر ساعت ۹ صبح

شرکت برای عموم ازاد است

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

در حاشیه مسابقه دوچرخه سواری بانوان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

همایش و مسابقه بزرگ بانوان

همایش و مسابقه دوچرخه سواری بانوان از طرف هیت دوچرخه سواری استانو همکاری موسسه ورزسهای همگانی سبز اندیش واعضا موسسه رکاب زنان سبز تبریزوبا حضور پرشور دانش آموزان دختر مدرسه عترت برگزار گردید.

حضور بیش از ۱۲۰ دانش آموز دختر مدرسه عترت در رده های سنی مختلف واعضا رکاب زنان سبز تبریز در رده های سنی بزرگسال به صورت دوستانه به رقابت پرداختند.

برندگان رده بزرگسال به ترتیب نفر اول عاطفه ابولمعصومی 

نفر دوم مریم بشیر پور

نفرسوم نسرین فکری جایزه ای به رسم یادبوداز طرف هیت دوچرخه سواری دریافت کردند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

برخورد اتوبوس با مرد دوچرخه سوار و مرگ وی

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز

برنامه آبشار بیشه و دریاچه کهر- دوچرخه سواری متوسط به بالا- 5 روزه

آبشار بیشه- دریاچه کهر- دوچرخه سواری-3/5 روزه-اتوبوس 40 نفره

| 3/5 روزه|

قیمت: 450 هزار تومان

ویژه عید فطر

برای اطلاع از جزییات برامه به ادامه مطلب مراجعه کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
موسسه رکاب زنان سبز تبریز